Do 37 km/h zmniejszyła się średnia prędkość jazdy kierowców po ulicach Rzeszowa. Tak wynika z najnowszego raportu serwisu Korkowo.pl.

[Not a valid template]

– Ostatni raport, do którego można porównać Rzeszów, był zestawieniem październikowym. W porównaniu z nim Rzeszów wypada gorzej. Od października miasto zwolniło z 43 km/h do 37 km/h. Jest to duży spadek, bo aż o 6 km/h. Mowa o średnich prędkościach w całym mieście – mówi Agata Gajewy z firmy Creandi.pl.

W październikowym rankingu serwisu Korkowo.pl przeanalizowano średnią prędkość w 17 miastach. Wtedy najszybszym był Olsztyn – 55/km. Za nim Gorzów Wlkp. (50,3 km/h) i Zielona Góra (48,26 km/h). Rzeszów zajął siódme miejsce – 43 km/11 km i wyprzedził takie miasta, jak m.in. Lublin, Bydgoszcz, Poznań, Kraków, czy Warszawę.

Najnowszy ranking serwisu nie jest już tak korzystny dla Rzeszowa. Specjaliści serwisu zbadali średnie prędkości, z jakimi poruszają się kierowcy 12 polskich miast. Najszybciej jeździ się w… Częstochowie. Średnie prędkości w tym mieście to ponad 40 km/h. Prędkość, nawet w ciągu godzin szczytu, nie spada poniżej 35 km/h.

Drugim, najszybszym wśród mniejszych miast jest Radom, który notuje niemal identyczne średnie prędkości co Częstochowa. Ostatnia na podium jest Piła ze średnią prędkością sięgającą 38 km/h.

Rzeszów co prawda zajął piąte miejsce, ale w porównaniu z październikowym rankingiem w stolicy Podkarpacia obniżyła się średnia prędkość jazdy po mieście – do 37 km/h. Najwolniej jeździ się w Zabrzu – 27,5 km/h.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama