Reklama

Rzeszów pozostaje miastem, w którym najwięcej osób w Polsce wzięło udział w niedzielnych wyborach samorządowych. Na godz. 17:30 frekwencja w Rzeszowie wyniosła 37,39 proc.

Nowe informacje o frekwencji po godz. godz. 19:00 podała Państwowa Komisja Wyborcza. W Rzeszowie, gdzie uprawnionych do głosowania jest 143 tys. 206 osób, na godz. 17:30 frekwencja wyniosła 37,39 proc. To najwyższa frekwencja w Polsce. Najniższa w Zielonej Górze – 24,39 proc.

Na Podkarpaciu także frekwencja jest jedną z najwyższych w kraju. Wyniosła 43,85 proc. Tylko w województwie świętokrzyskim była wyższa – 46,19 proc. W województwie lubelskim – 42,93 pro. Najniższą odnotowano na Śląsku – 35,29 proc.

Frekwencja w Polsce na godz. 17:30 wyniosła 39,28 proc.

Na Podkarpaciu uprawnionych do głosowania jest 1 719 995 osób. W wyborach w naszym województwie startuje prawie 14 tys. kandydatów na różnych szczeblach samorządu. Lokale wyborcze są czynne do godz. 21:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

14 KOMENTARZE

  1. Smutne jest to, że ludzi się okrada, zaciąga się pożyczki na ich koszt (w Rzeszowie już na kwotę 600 mln zł), buduje się jakieś dziwne rzeczy, nie ułatwia się prowadzenia firmy (biurokracja i podatki), zatrudnia się setki nowych pracowników administracyjnych (których jakby nie było, to nikt by tego nie zauważył) itp., a ludzie i tak głosują na tych samych. Jakiś dziwny syndrom sztokholmski. Wystarczy wyjechać za granicę i zobaczyć, jak może być. A biorąc pod uwagę, że przy kilku zmianach będziemy znacznie atrakcyjniejszym miastem, regionem, krajem to naprawdę dziwi fakt głosowania przez dziesiątki lat na tych samych młotków – PiS (Szlachta), PO, SLD (Ferenc i Niewczas), PSL (połowa darmozjadów w urzędach to ich ludzie). Ludzie, zastanówcie się, bo robicie krzywdę swoim dzieciom i kolejnym pokoleniom.

  2. Wpadłem na świetna stronke ostatnio buszując po necie:
    – r.xyz1.pl/r/w3darmowka
    dzięki której można doładować fona za darmo. Wystarczy wejść wypełnić wszystkie pola a po chwili dostajemy doładowani. Promocja limitowana

Comments are closed.