Zdjęcie: CBA
Reklama

Agenci z rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł biznesmena – doradcę z Sandomierza.

Jak poinformował nas Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymanie biznesmena to efekt operacji specjalnej Biura. 

– Agenci wkroczyli do akcji w jednym z warszawskich hoteli. Mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA. W chwilę po tym jak wziął gotówkę był już w rękach agentów Biura – poinformował Brodowski. 

Z ustaleń rzeszowskiego CBA wynika, że biznesmen powoływał się na wpływy w Krajowej Administracji Skarbowej, a za pieniądze miał załatwić zwrot ok. pół miliona zł nienależnego VAT-u. CBA twierdzi, że łapówka, którą przyjął biznesmen, to połowa kwoty (pierwsza rata), jakiej zażądał za swoje przysługi. 

Do CBA wcześniej dotarły informacje, że biznesmen chwali się znajomościami w KAS i za łapówki może załatwić zwrot VAT-u. Agenci postanowili zorganizować operację. 

Materiały CBA trafią teraz do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zatrzymany biznesmen usłyszy zarzuty. – Czynności trwają, a sprawa jest rozwojowa, badane będą kolejne wątki m.in. dotyczące ewentualnych wyłudzeń VAT – dodaje Brodowski.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: