Reklama

Rzeszowskie salony fryzjerskie Fryzjernia oraz Stylownia Fryzur w niedzielę (11 stycznia) będą pracować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci.

Zasady zbiórki są proste: do salonów na al. Rejtana 1 (Fryzjernia) lub przy ul. Matejki 12 (Stylownia Fryzur) w niedzielę może przyjść każdy, by poddać się dowolnemu zabiegowi – strzyżeniu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu.

Fryzjerzy tego dnia pracować będą charytatywnie na rzecz Orkiestry, a ich klienci bezpośrednio zasilą orkiestrową puszkę – skarbnicę stacjonarną, znajdującą się w salonie.

Pieniądze trafią na wspólne konto wszystkich 110 salonów fryzjerskich grających w 23. Finale WOŚP, a zorganizowanych przez kosmetyczną markę Kemon. Ile łącznie uda się zabrać fryzjerom w tym roku? Już w niedzielny wieczór przekonają się widzowie telewizyjnego studia Orkiestry.

Tematem przewodnim fryzjerskiej akcji będzie sprzeciw i reakcja na przemoc wobec dzieci. W salonach fryzjerskich klienci znajdą udostępnione przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka materiały edukacyjne na ten temat.

Symboliczna jest także maskotka akcji, pluszowy chłopiec o imieniu Nomek, w tym roku opatrzony plasterkiem i bandażem. To nawiązanie do „Historii Misia”, czyli kampanii społecznej WOŚP na temat przemocy wobec najmłodszych.

– Odwiedzajcie zaprzyjaźnione z nami salony fryzjerskie! Zmieniajcie swój wygląd, uśmiechajcie się często i bawcie się dobrze. A przemocy wobec dzieci powiedzmy wspólnie i zdecydowanie: nie! – mówi Jurek Owsiak.

Tegoroczny Finał WOŚP jest już dziesiątym, w którym udział biorą fryzjerzy zorganizowani przez Kemon. Do tej pory udało się im zebrać i przekazać na konto WOŚP ponad 1,2 mln zł.

Co się będzie działo na Rynku podczas 23. Finału Orkiestry czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: