Zdjęcie: KWP Rzeszów

Policjanci rzeszowskiej drogówki stanęli na wysokości zadania. Pomogli rodzącej kobiecie w szybkim dotarciu do szpitala. 

Do nietypowej interwencji funkcjonariuszy doszło w ubiegłą środę. Ok. godz. 15:00 dyżurny rzeszowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na parkingu przy al. Powstańców Warszawy czeka mężczyzna z rodzącą kobietą i potrzebują pomocy w dotarciu do szpitala.

Dyżurny od razu wysłał na miejsce policyjny patrol drogówki. Funkcjonariusze włączyli sygnałów uprzywilejowania. – Okazało się, że konieczne jest pilne przewiezienie kobiety do szpitala – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Z uwagi na godziny szczytu i tworzące się korki, policjanci zdecydowali się pilotować samochód z rodzącą kobietą. Po drodze, na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatkowskiego, zauważyli jadącą po kobietę karetkę pogotowia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Na chwilę zablokowali skrzyżowanie, by bezpiecznie przekazać kobietę ratownikom medycznym. Już karetką została przewieziona do szpitala – dodaje nadkom. Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama