Zdjęcie: KWP Rzeszów

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poszukują Andrzeja Witkowskiego vel Andrzeja Kowalskiego. Mężczyzna jest podejrzany o oszustwa.

Jak poinformowała w poniedziałek KWP w Rzeszowie, Andrzej Witkowski, który był mieszkańcem powiatu rzeszowskiego, od 13 lat ukrywa się od przed wymiarem sprawiedliwości. Jest poszukiwany na podstawie kilkunastu listów gończych wydanych przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju.

– Ma na sumieniu m.in. szereg oszustw, zwłaszcza gospodarczych, popełnianych na szkodę osób prywatnych i firm. Jest też podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła zwrot podatku VAT w kwocie ponad 4 mln zł na szkodę Skarbu Państwa – poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie.

Andrzej Witkowski ma obecnie 54 lata. Z ustaleń policji wynika, że może on posługiwać się fałszywą tożsamością. Ostatnio przedstawiał się jako Andrzej Kowalski.

– Może podawać się za biznesmena – twierdzi Tabasz-Rygiel, które posiada wizerunek podejrzanego sprzed trzech la. Wówczas mężczyzna miał tęgą budowę ciała, wzrost około 170-175 cm, włosy szpakowate, zły stan uzębienia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Znakiem szczególnym Witkowskiego jest blizna pooperacyjna na kolanie. Mężczyzna nosi też okulary.

Wszelkie informacje o poszukiwanym należy kierować do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tel. 17 858 2310 lub do każdej jednostki policji pod numerem 997.

Zdjęcie: KWP Rzeszów
Zdjęcie: KWP Rzeszów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama