Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu
Reklama

Do 15 czerwca na parkingu przy rzeszowskiej hali Podpromie będzie działał stały punkt kontroli autokarów, który uruchomiła Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Punkt działa od poniedziałku. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolują autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt działa w dni robocze (od poniedziałku do piątku) do 15 czerwca w godzinach 6:00-9:00. 

Jak poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, w innych godzinach kontrole autokarów będą prowadzone przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, nr telefonu: (17) 858 33 12.

– Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu – wyjaśnia Adam Szeląg. 

Policjanci zwrócą też kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Każda kontrola będzie potwierdzona protokołem, którego kopię otrzyma kierowca. 

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach funkcjonowania stałego punktu kontroli, to właśnie tam przeprowadzano niezbędne kontrole.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: