Zdjęcie: KWP Rzeszów

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali Małgorzatę B. z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kamieniu. Lekarka jest podejrzana o przyjmowanie łapówek od pacjentów.

Małgorzata B. została zatrzymana we wtorek przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci od kilku miesięcy przyglądali się pracy B., gdy dotarły do nich informacje, że lekarka z publicznego ośrodka zdrowia w Kamieniu przyjmowała łapówki w zamian za wykonywane świadczenia lekarskie.

Małgorzata B. została zatrzymana w ośrodka zdrowia. Lekarka usłyszała zarzuty przyjęcia trzech łapówek, do czego się przyznała się i – jak informuje policja – złożyła obszerne wyjaśnienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, która  wobec Małgorzaty B. zastosowała  poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Policjanci przesłuchali również 5 pacjentów lekarki.  Trzech z nich przyznało się, że wręczyli łapówkę Małgorzacie B. Pacjenci złożyli też obszerne zeznania, dzięki czemu unikną odpowiedzialności karnej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak nas poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, każdy z trzech pacjentów przyznał się, że lekarce wręczył po 20 zł.  – W zamian za wypisanie recept na leki, wystawienie skierowania na leczenie oraz zwolnienia lekarskiego – twierdzi prokurator Romankiewicz.

Lekarce grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Wiadomo, że Małgorzata B. podczas przesłuchania mówiła, że „zwyczajowo przyjmowała prezenty od pacjentów”. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. – Może ona dotyczyć większej ilości osób – twierdzi podkarpacka policja.

Policja i prokuratura apelują do osób, które korumpowały lekarkę, by zgłaszały się do Wydziału do walki z Korupcją KWP w Rzeszowie lub Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Tacy pacjenci unikną kary, jeżeli sami opowiedzą o okolicznościach wręczania łapówek, zanim ustali je policja.

(ram, kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama