Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu odzyskane rusztowania
Reklama

Trzej młodzi mężczyźni, podejrzani o kradzież rusztowań budowlanych, zostali zatrzymali przez policjantów z Rzeszowa. Sprawcom grozi do pięciu lat więzienia.

Na początku czerwca br. policjanci zostali powiadomieni, że z firmy na terenie gminy Lubenia nieznani sprawcy ukradli składowane tam rusztowania budowlane. Wartość strat oszacowano na niemal 7 tys. zł.

Wyjaśnieniem okoliczności kradzieży rusztowań zajęli się policjanci z komisariatu w Boguchwale oraz wydziału kryminalnego z rzeszowskiej komendy. 

Kryminalni ustalili, że sprawcami może być trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani. – To 18- i 21-letni mieszkańcy gminy Lubenia oraz 18-latek mieszkający w Rzeszowie – poinformował Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie.

Młodzi mężczyźni przyznali się do kradzieży. Jak wynika z ustaleń policjantów, 2 czerwca w nocy złodzieje wynajętym samochodem podjechali przed firmę. – Tam załadowali na samochód elementy rusztowań – twierdzi Szeląg.

Po kradzieży mężczyźni rozjechali się do domów a samochód zostawili na przyblokowym parkingu w Boguchwale.

Po kilku godzinach, 18-latek z gminy Lubenia, który był pomysłodawcą kradzieży, skontaktował się z osobą zainteresowaną kupnem rusztowań. Jeszcze tego samego dnia sfinalizował transakcję.

– Rusztowania sprzedał za niespełna połowę ich wartości. Pieniędzmi podzielił się z kolegami – dodaje Adam Szeląg.

Policjanci dotarli do mężczyzny, który kupił rusztowania. Nie wiedział, że pochodzą one z przestępstwa, dlatego zwrócił je do komisariatu. Zatrzymani trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.