Reklama

Taktyka działań antyterrorystycznych na wodzie, współdziałanie sterników jednostek pływających i pilotów policyjnego śmigłowca, sposoby ewakuacji zakładników, prowadzenie działań szturmowych z wykorzystaniem łodzi i helikoptera – to główne zagadnienia ćwiczeń zorganizowanych przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Ćwiczenia obejmują część teoretyczną i epizody praktyczne, które zaplanowano na wodach Zalewu Solińskiego oraz na solińskiej zaporze.

W ćwiczeniach wzięli w nich udział policyjni antyterroryści z Rzeszowa, Lublina, Kielc, Krakowa i Warszawy, strażacy Państwowej Straży Pożarnej, żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Śmigłowiec Mi-8 udostępnił Zarząd Lotnictwa Policji.

– Policjanci mieli możliwość realnego sprawdzenia sposobów interweniowania po desancie ze śmigłowca, wypróbowali też metody ewakuacji zakładników z pomocą statku powietrznego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: