Reklama

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Mają one wiele symboli. Jednym z nich jest Wielkanocny Zając. Wykorzystała to grupa rzeszowskich studentów. Nakręciła krótki filmik w najbardziej rozpoznawalnych miejscach stolicy Podkarpacia.

– Ponad 2 tygodnie temu na jednym z portali społecznościowych założyliśmy fanpage pod nazwą „Studencki Rzeszów – czyli jak dobrze przeżyć studia w Rzeszowie”. Chcieliśmy ożywić i zjednoczyć studenckie środowisko, a także pokazać innym mieszkańcom nasze miasto z trochę innej perspektywy. Razem z innymi studentami wymieniamy się doświadczeniem i radami, dotyczącymi codziennego życia związanego ze studiowaniem. Realizujemy także nasze niekonwencjonalne pomysły – mówi Marek Podraza, współtwórca fanepage’a, który „polubiło” już ponad 1500 osób.

Realizację jednego z tych pomysłów można było dostrzec w ostatni wtorek, gdy na ulicach Rzeszowa wędrował świąteczny zając, rozdając jajka z namalowanymi na nich różnymi minkami. Twórcy filmiku przez taką akcję chcieli ożywić sam Rzeszów i pokazać miasto z trochę innej strony. Zdjęcia kręcone były w najbardziej rozpoznawalnych miejscach w Rzeszowie, a także w miejscach związanych ze studentami – od ronda dla pieszych, po miasteczko Politechniki Rzeszowskiej.

– Na ogół mieszkańcy byli pozytywnie nastawieni do inicjatywy, o czym świadczą dziesiątki zdjęć, do których pozowała świąteczna maskotka. Nie zabrakło także słów pochwał od samych studentów, że „wreszcie coś się dzieje” – dodaje marek Podraza.

Autorzy filmiku zapowiadają, że będą kręcić kolejne.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vQxkeCtUwPc

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

Comments are closed.