Niezwykły zegarek stworzyli studenci Politechniki Rzeszowskiej. Jest wykonany z drewna i można go wydrukować na drukarce 3D. Studenci zbierają pieniądze na rozwój projektu.

Jego pomysłodawcą i głównym projektantem zegarka jest Konrad Kowalski, a wspierają go Mateusz Brodowski i Rafał Berestka.

– Jesteśmy pasjonatami druku 3D. Zegarki wydrukowane w 3D to mój pomysł na wykonywanie wydruków, które są gotowe do wykorzystania w sprzedaży. To pomysł na promocję druku 3D w Polsce jak i naszej działalności – mówi Konrad.

Rafał Berestka i Mateusz Brodowski założyli firmę Jelwek, w której konstruują drukarki 3D, sprzedają je i zajmują się usługami druku 3D na zamówienie.

Pomysł zegarków wydrukowanych na drukarce 3D nie jest nowy, ale po raz pierwszy ktoś zdecydował się na ich produkcję z drewna.

– Zegarki wydrukowane są na drukarce 3D, którą sami wykonaliśmy. Materiał, jaki używamy, to mieszanina plastiku z drewnem. Dzięki temu zegarki wyglądają jakby były z drewna. Części mechaniczne są kupowane w hurtowniach zegarmistrzowskich, a cały proces montowania mechanizmu osadzania wałka, wskazówek koronki realizuje nasz zaprzyjaźniony zegarmistrz z Rzeszowa – mówi Konrad Kowalski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obudowa zegarka, elementy pod szkiełko, dekiel, tarcza, ogniwa do bransolety zapięcia są wydrukowane, natomiast mechanizm jest kupowany

Drukarka jest w stanie wydrukować zegarek w ciągu trzech godzin, kolejne dwie zajmuje składanie go przez zegarmistrza. Po pięciu godzinach zegarek jest gotowy do wysyłki..

Zegarek dostępny jest w dwóch kolorach. Japoński mechanizm firmy Miyota, który jest stosowany również przez firmę Citizen, umieszczany w wydrukowanej obudowie ma datownik. Drewniany zegarek waży 44 gramy. Kosztuje 120 dolarów.

Rzeszowscy studenci chcą pozyskać pieniądze na rozwój projektu poprzez platformę crowdfundingową Indiegogo. Chcą zebrać minimum 4,5 tys. dolarów. Zbiórka, która jest prowadzona TUTAJ, trwa do 20 stycznia. – Zrealizujemy zamówienie nawet jeżeli nie osiągniemy wymaganej kwoty – zapowiada Konrad Kowalski.

Po zakończeniu akcji na Indiegogo, zegarki będzie można kupić na stronie internetowej Jelwek.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama