Reklama

Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia Rzeszowskiej Akademii Inspiracji. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów.

Zajęcia III edycji Rzeszowskiej Akademii Inspiracji, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczną się 7 marca. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: kontakt@rai.edu.pl. Należy podać: imię, nazwisko i wiek uczestnika oraz imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail do kontaktu opiekuna prawnego.

– O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie.

Są jeszcze wolne miejsca w programach gimnazjalnych i licealnych. Na warsztaty dla uczniów szkół podstawowych uczelnia zebrała już komplet uczestników z list rezerwowych z poprzedniej edycji.

Innowacyjny projekt edukacyjny

Główną ideą Rzeszowskiej Akademii Inspiracji jest pomoc dzieciom i młodzieży w rozwoju najistotniejszych kompetencji, które pozwolą m.in. odkrywać pasje, radzić sobie z manipulacją społeczną, podejmować decyzje, logicznie, analitycznie, oryginalnie i twórczo myśleć oraz działać w zespole.

Warsztaty odbywają się w salach dydaktycznych i laboratoriach specjalistycznych WSIiZ w Rzeszowie.

RAI oferuje warsztaty w programach przygotowanych przez wykładowców akademickich, psychologów, nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem i specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Każdy orogram to 40 godzin zajęć, realizowanych w sobotnie przedpołudnia od marca do czerwca 2015. Więcej informacji na stronie www.rai.edu.pl.

Zajęcia dostosowane do potrzeb wiekowych

Dla gimnazjalistów dostępne są programy: „Rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich” i „Rozwój potencjału osobistego” i moduł uzupełniający „Podstawy krytycznego myślenia”. Dla uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych uczelnia ma programy „Rozwój inicjatywności i przedsiębiorczości” oraz „Rozwój analitycznego myślenia” i moduł „Trening umiejętności liderskich”.

Wolne miejsca na EUD

RAI to nie jedyne bezpłatne zajęcia dla uczniów, jakie prowadzi WSIiZ. Do 1 marca trwają zapisy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla uczniów klas 5 i 6, który promuje przedsiębiorczość i zachęca do zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi.

Uczelnia rozda 120 indeksów. Formularz zapisów i szczegółowe informacje na temat programu zajęć w WSIiZ, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: