Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

W tym roku już bez limitu miejsc i ograniczeń. Organizatorzy rzeszowskiej pielgrzymki do Częstochowy rozpoczęli zapisy. 

Rzeszowska Piesza Pielgrzymka to 10 dni marszu. Rozpoczyna się 4 sierpnia i kończy na Jasnej Górze 13 sierpnia. Każdego dnia pątnicy mają do przejścia ok. 30 km. Najdłuższy etap ma 32 km, najkrótszy 19.

Pielgrzymka podzielona jest na 14 grup. Jedna z nich – grupa św. Kingi – tylko dla studentów. Rzeszowska pielgrzymka nie wraca z Częstochowy pieszo, ale zorganizowanymi autokarami. 

Na 45. Pieszą Pielgrzymkę można zapisać się przez internet do 16 lipca. Formularz jest na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Opłata za udział wynosi 250 zł, jeśli z rodziny pielgrzymują kolejne osoby to trzecia płaci 200 zł, czwarta 150 zł, piąta 100 zł. Dzieci do lat 6 są zwolnione z opłat. 

Uczestnicy pokrywają koszty związane z organizacją transportu bagaży, chleba, nabożeństw, zaplecza medycznego, ubezpieczeniem czy zakupem sprzętu nagłaśniającego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jest też możliwość udziału w pielgrzymce w opcji sztafetowej. Tak było też podczas pandemii. Codziennie na szlak wyruszała jedna lub dwie grupy pielgrzymkowe, które rano wyjeżdżały na trasę autokarami, a wieczorem, po dojściu do celu, czyli wyznaczonego etapu, wracały do domów. Jeden dzień udziału w takiej sztafecie wynosi 40 zł.

45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem „Posłani z Maryją”.

Rzeszowska Pielgrzymka rozpoczęła się w 1978 roku. Wtedy, 5 sierpnia, po raz pierwszy sprzed Rzeszowskiej Fary wyruszyła zorganizowana grupa licząca 186 pątników. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama