Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Obrazy Piotra Worońca jr. można podziwiać w „Strefie Kultury” w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów. Codziennie w godzinach otwarcia centrum. 

W poprzednich miesiącach w „Strefie Kultury” odbyły się wystawy kilku podkarpackich artystów m.in. „Pejzaż osobisty” Barbary Hubert, czy „Ukryte komunikaty” Magdaleny Uchman. Najnowsza wystawa to prezentacja prac autorstwa Piotra Worońca jr.

„Wielowątkowy zamysł przedstawienia nurtujących mnie problemów to zderzenie wizji życiowej, treści i czystej artystycznej formy malarskiej. Poprzez taką koncepcję prawda o egzystencji dana jest w jednym akcie w sposób zmysłowy, wizualny. Człowiek z natury lubi odbicia. Dla mnie ważne są emocje i autentyczność” – pisze o swojej twórczości Woroniec jr.

Piotr Woroniec jr jest autorem filmów i instalacji. Brał udział w wielu wystawach, plenerach, festiwalach oraz projektach międzynarodowych, był uczestnikiem, kuratorem Europejskiego Stadionu Kultury, cyklicznego projektu Plac Sztuki w latach 2012-2014. 

Woroniec jr jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie wykłada w Zakładzie Malarstwa rodzimej uczelni. Od grudnia 2014 r. jest prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego.

W 2018 roku Piotr Woroniec jr. otrzymał tytuł doktora na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w dziedzinie „sztuki plastyczne”. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie był wyróżniany i nominowany do nagród.

„Strefa Kultury”, w której można oglądać prace Piotra Worońca jr., znajduje się na parterze Plazy przy wejściu od strony dużego parkingu przed hipermarketem E.Leclerc.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama