Zdjęcie: TVP Info

„Te tweety pokazują, jak szybko zadziałało państwo” – obwieściła w programie „Minęła 20” w TVP Info Krystyna Wróblewska, rzeszowska posłanka PiS, komentując tragiczne wydarzenia w Gdańsku z udziałem Pawła Adamowicza.  

W czwartek fragment rozmowy z udziałem Krystyny Wróblewskiej na Twitterze opublikował Miłosz Motyka, szef Forum Młodych Ludowców, młodzieżówki PSL. „Według poseł Wróblewskiej z PiS państwo zadziałało sprawnie gdyż rządzący… szybko piszą tweety” – napisał Motyka.

Od razu posypały się komentarze: „Kolejny PISowski geniusz nam się ujawnił, taki Suski w spódnicy”, „To nie jest nawet państwo z tektury, to dom wariatów”, „To jest jakiś Matrix”, „To jest hit. Andruszkiewicz ministrem od blokad na FB. Reszta rządu od tweetów. To jednak będzie Nobel, tylko jeszcze nie wiem z jakiej dziedziny”. 

Krystyna Wróblewska uczestniczyła niedawno w programie „Minęła 20″ w prorządowej TVP Info, gdzie politycy mówili o tragicznych wydarzeniach w Gdańsku związanych ze śmiercią prezydenta miasta Pawła Adamowicza i jak na ten dramat zareagowało państwo. 

Rzeszowska posłanka PiS najpierw złożyła wyrazy współczucia rodzinie Pawła Adamowicza, potem opowiadała, jak w dniu tragedii piła herbatę i razem z posłanką Małgorzatą Zwiercan (Wolni i Solidarni) oglądała TVP Info, która relacjonowała gdańskie wydarzenia. 

„W pewnym momencie dostaję na telefon informację z Radia Zet i patrzę: zamach na prezydenta Adamowicza. Nie wiedziałyśmy, co się dzieje. Za chwilę TVP Info pokazało tę sytuację” – mówiła z przejęciem posłanka Wróblewska.

Dziękowała jeszcze lekarzom za to, że walczą o życie Pawła Adamowicza i mieszkańcom Gdańska, którzy ofiarnie oddawali krew dla prezydenta. Po tych wypowiedziach przyszedł czas „złotych myśli” Krystyny Wróblewskiej na temat reakcji państwa na tragedię w Gdańsku. 

„Kiedy z panią poseł [Zwiercan] oglądałyśmy TVP Info w momencie ukazały się tweety pana prezydenta Andrzeja Dudy, pana Joachima Brudzińskiego [minister spraw wewnętrznych i administracji – przyp. red. ], pani rzecznik PiS Beaty Mazurek. Te tweety pokazują, jak szybko zadziałało państwo, jako instytucja włączyło się w to wszystko, co się dzieje – stwierdziła Krystyna Wróblewska.

To już kolejny raz, gdy rzeszowska posłanka PiS jest bohaterem internetu. Podczas ubiegłorocznej kampanii w wyborach samorządowych hitem był spot wyborczy z jej udziałem oraz Ewy Draus, która z list PiS kandydowała do sejmiku podkarpackiego. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama