Reklama

8. miejsce w kraju, 1. na Podkarpaciu zajął rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital 2015 ” opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Wyniki organizowanego od 12 lat prestiżowego rankingu publikowane są na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej. Organizatorzy pod uwagę biorą też m.in. komfort pobytu pacjenta, poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość  i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, finanse czy zarządzanie majątkiem.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz szpital uplasował się tak wysoko w ogólnopolskim rankingu oraz po raz kolejny otrzymał tytuł najbezpieczniejszego szpitala w naszym regionie. Nasza codzienna, ciężka praca przekłada się na zaufanie pacjentów, którzy w 99 proc. są zadowoleni ze świadczonych przesz szpital usług. To największa nagroda – uważa Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii.

W tym roku ocenie specjalistów od monitorowania jakości poddało się ok. 230 szpitali, czyli co trzecia placówka szpitalna funkcjonująca w naszym kraju. Maksymalna liczba punktów jaką mogły zdobyć w rankingu wynosiła 1000. Rzeszowska Pro-Familia  zdobyła 892 punkty.

– W stosunku do ubiegłego roku poprawiliśmy nasz wynik o 37 punkty, awansując  z  15. na 8. miejsce.  To wielki sukces całego naszego zespołu – dodaje dyrektor Skiba.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: