Zdjęcie:: Pixabay

W nocy z 7 na 8 marca nad Rzeszowem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną. Przy jej pomocy wykonane zostaną zdjęcia i badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej.

– Gdy samolot będzie krążył nad miastem, równolegle w terenie trwały będą prace polegające m.in. na pomiarze temperatury w wyznaczonych miejscach. Samolot będzie poruszał się po specjalnie zaprojektowanych osiach, tzw. szeregach – informuje Dariusz Kotowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.

Zebrany materiał posłuży do analizy strat ciepła miejskiej infrastruktury ciepłowniczej. Przygotowany zostanie także raport z potencjalnymi nieprawidłowościami sieci ciepłowniczej oraz ortofotomapa do kartograficznego odwzorowania zdjęć termowizyjnych, niezbędnych do opracowania długoletniego planu inwestycji i remontów MPEC Rzeszów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ograniczenie strat ciepła ogranicza emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych związków do atmosfery, a w efekcie ogranicza koszty przesyłu i dystrybucji ciepła systemowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama