Reklama

Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie jest jedną z dwóch w Polsce, które w ostatnim czasie rozpoczęły współpracę z firmą Plagiat.pl.

Oprócz WSIE z ochrony antyplagiatowej zaczęła także korzystać Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. E. Szczepanika w Suwałkach. Obie uczelnie wdrożą system do weryfikacji prac pod kątem oryginalności, dostosowując się jednocześnie do nowych wymogów prawnych.

Nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym nakłada na wszystkie szkoły wyższe w Polsce obowiązek sprawdzania prac dyplomowych w programie antyplagiatowym. System Plagiat.pl będzie zintegrowany z ogólnopolskim repozytorium prac dyplomowych, które będzie gromadzić wszystkie dokumenty sprawdzone przez system antyplagiatowy. Zmiany wchodzą w życie 1 października br.

– To bardzo dobra wiadomość, że kolejne szkoły chcą dostosować się do nowych wymogów prawnych jeszcze przed wejściem przepisów w życie. Nowelizacja ustawy, poprzez obowiązek sprawdzania prac, ma na celu poprawę jakości kształcenia w Polsce – uważa dr Sebastian Kawczyński, prezes Plagiat.pl.

W systemie Plagiat.pl prace sprawdza ponad 190 uczelni. Firma jest liderem polskiego rynku oprogramowania służącego do weryfikacji prac pod względem oryginalności tekstu. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom oraz indywidualnym użytkownikom.

Plagiat.pl swoje usługi dostarcza również na rynek rumuński, niemiecki i kolumbijski. Firma istnieje na rynku od 2003 roku. Planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. To ciekawa informacja szczególnie, że Politechnika Rzeszowska korzysta z tego programu już od 3 lat. Poza tym kilkadziesiąt innych uczelni w kraju już korzysta z tego programu od dłuższego czasu.

Comments are closed.