Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Adam Darski, "Nergal"

„Nergal” zbezcześcił wizerunek Jezusa Chrystusa – twierdzi Włodzimierz Nowak, asystent rzeszowskiej posłanki PiS Krystyny Wróblewskiej i przeciwko liderowi grupy Behemoth do prokuratury skierował zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Sprawa dotyczy filmiku, który Adam Darski, „Nergal”, lider deathmetalowego zespołu Behemoth zamieścił na Facebooku z okazji Dnia Kobiet. „Nergal” śpiewał piosenkę, trzymając gumowego penisa z przymocowaną do niego figurką Jezusa Chrystusa.

„Marzec, marzec pięknie się wystroił. W kole, w kole między dziećmi stoi. I gromadkę uśmiechniętą pyta jakie dzisiaj święto? Zapamiętaj sobie – dzisiaj jest Dzień Kobiet! – śpiewał Adam Darski.

Filmik wywołał burzę wśród internautów, oburzyli się również politycy PiS. Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury złożyli posłowie PiS: Dominik Tarczyński i Anna Sobecka. Dołączył do nich rzeszowski działacz PiS Włodzimierz Nowak, który na co dzień jest asystentem rzeszowskiej posłanki Krystyny Wróblewskiej.

Nowak w zawiadomieniu do prokuratury napisał, że „Nergal” w „sposób głęboki i rażący” naruszył jego uczucia religijne. W piśmie stwierdził też, że lider zespołu Behemoth w „sposób bezczelny i obraźliwy posługuje się wizerunkiem Jezusa Chrystusa umieszczonego na ludzkim prąciu”. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Mam nadzieję, że [„Nergal”] zostanie surowo ukarany za umyślnie popełnione przestępstwo obrażające nie tylko moje uczucia religijne, ale większości Narodu” – napisał na Facebooku Włodzimierz Nowak. 

„To jest nie tylko obraza uczuć religijnych, ale również obraza Narodu Polskiego i wszystkich kobiet. Takie rzeczy w państwie prawa nie mogą mieć miejsca. Z mojej strony na takie bluźnierstwa i draństwo zgody nie będzie i każdy kto dopuści się takich rzeczy, będzie musiał liczyć się z konsekwencjami” – dodał asystent posłanki Krystyny Wróblewskiej.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama