Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszowskie Centrum Medyczne Medyk organizuje szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta. Obejmuje ono tych, którzy nie mogą pojawić się w punktach szczepień. 

Szczepienia w domach obejmują pacjentów leżących i niesamodzielnych. Realizowane są w powiatach: jasielskim, strzyżowskim, brzozowskim, krośnieńskim, Krośnie, łańcuckim, przeworskim, leżajskim, rzeszowskim, Rzeszowie, dębickim, ropczycko-sędziszowskim, mieleckim, niżańskim, stalowowolskim, kolbuszowskim, tarnobrzeskim i Tarnobrzegu.

Pacjent zgłasza chęć zaszczepienia do poradni podstawowej opieki zdrowotnej, do której jest zapisany lub do pielęgniarki opieki długoterminowej, jeśli znajduje się pod jej opieką. Poradnia lub pielęgniarka przyjmuje zgłoszenie i potwierdza, że pacjent należy do danej poradni.

Następnie poradnia POZ lub pielęgniarka ustalają, czy pacjent ma skierowanie na szczepienie w systemie elektronicznym. Jeżeli nie, a kwalifikuje się do szczepienia w ramach obecnie szczepionych grup – skierowanie jest wystawiane.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Lekarz POZ lub pielęgniarka oceniają, czy pacjent ze względu na stan zdrowia kwalifikuje się do zaszczepienia w domu. Jeśli kwalifikacja przebiega pomyślnie, pracownicy punktu kontaktują się z pacjentem, rejestrują go na szczepienie i ustalają termin, w którym przyjeżdżają do pacjenta.

O zakwalifikowaniu do wykonania szczepienia decyduje lekarz mobilnego zespołu. Po podaniu pierwszej dawki, zespół ustala termin drugiego szczepienia i przez co najmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama