Zdjęcie: CBA

Dwumiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Rzeszowie wobec Anny D., adwokat z Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Pani mecenas została wcześniej zatrzymana przez funkcjonariuszy CBA.

Śledztwo przeciwko Annie D. prowadzi Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. To na jej polecenie adwokat została zatrzymana przez agentów z wrocławskiej delegatury CBA. Śledztwo dotyczy przestępstwa przekupstwa.

Anna D. wpadła w ręce CBA w miniony poniedziałek a we wtorek przewieziono ją do rzeszowskiej prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzuty.

Jak wynika z ustaleń śledczych, wrocławska pani adwokat w 2016 roku dwa razy obiecała asystentce prokuratorskiej z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, że otrzyma ona 200 tys. zł lub pokryje jej koszty zakupu mieszkania.

– W zamian za te korzyści asystentka miała udzielić podejrzanej adwokat informacji w zakresie prowadzonego w Dolnośląskim Wydziale postępowania przygotowawczego – podała w środę Prokuratura Krajowa.

Annie D. grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Podczas przesłuchania w prokuraturze w Rzeszowie nie przyznała się do winy, ale złożyła wyjaśnienia. Na wniosek rzeszowskich śledczych pani mecenas została aresztowana na dwa miesiące.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama