Zdjęcie: materiały prasowe

Khrognar, rzeszowski zespół metalowy, znalazł się w gronie 50 grup, które walczą o udział w czerwcowym Mystic Festival 2023 w gdańskiej Stoczni. Decyzja jest w rękach internautów. Głosowanie trwa do 31 marca.

– Mamy szansę wystąpić obok najlepszych oraz pod okiem najlepszych w tym fachu. Chcemy spełniać nasze muzyczne marzenia – mówi Marcin Neszew, wokalista i gitarzysta grupy Khrognar z Rzeszowa. 

Khrognar bierze udział w konkursie „Road to Mystic”. Zwycięzca wystąpi w czerwcu na najpopularniejszym polskim festiwalu metalowym – Mystic. W gdańskiej Stoczni od 7 do 10 czerwca zagra ponad 90 zespołów, m.in. Ghost, Danzig, Gojira, Behemoth i Testament.

„Road to Mystic jest konkursem dla zespołów, które chcą i powinny wystąpić na Mystic Festival. Organizatorzy otrzymali rekordową liczbę zgłoszeń – od niemal 190 zespołów. Jurorzy wskazali 50 grup, które uznali za najbardziej interesujące.

Jest wśród nich wspomniany rzeszowski Khrognar. – To dla nas zaszczyt być już w finałowej „50”, a co dopiero tam zagrać – podkreśla Marcin Neszew. O tym, kto pojawi się na Mystic Festival, zdecydują m.in. internauci. Głosowanie ruszyło 10 marca i potrwa do 31 marca. 

Do ścisłego finału trafią trzy grupy z największą liczbą głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nie przydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

Najlepszą czwórkę poznamy 5 kwietnia, a 13 kwietnia odbędzie się koncert finałowy w gdańskim klubie Drizzly Grizzly. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2023.

Marcin Neszew ma nadzieję, że tym zespołem będzie Khrognar. – Występ na Mystic Festival z pewnością otworzy dla nas wiele możliwości w branży muzycznej. Naszą muzykę pozna więcej ludzi, a na finałowym koncercie z pewnością nie zabraknie ludzi pod sceną – mówi. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Grupa istnieje od 2019 roku, gra muzykę szeroko rozumianą jako tzw. core’ową, jednak ze względu na specyfikę utworów określa się jako Melodic Deathcore.

W 2021 w Lunar Sound Studio w Rzeszowie Khrognar pierwszą EPkę „Funeral of illusive dreams”, składająca się z czterech utworów. W 2022 w tym samym studio nagrał 2 single – „Forgotten When The Night Comes” oraz „Renounce Yourself”.

Khrognar zagrał dotychczas kilka koncertów, m.in. w Rzeszowie, Tarnowie, Dębicy, Krakowie. Najważniejszymi dla zespołu były koncerty podczas WOŚP 2021 w Cieszanowie oraz przed Hunterem i Thy Disease jesienią 2022 w rzeszowskim klubie Pod Palmą. 

W 2022 r. Khrognar pojawił się na antenie Antyradia w programie „Rzeźnia”. Zespół tworzą: Marcin Neszew (wokal i gitara prowadząca), Oskarż Głowiński (gitara rytmiczna), Kacper Bąk (perkusja) oraz Dominik Sadłowski (gitara basowa).

Jeszcze raz przypominamy, że głosować możecie TUTAJ

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama