Zdjęcie: Materiały zespołu Pusta Przestrzeń
Reklama

Pusta Przestrzeń, zespół z Rzeszowa grający alternatywnego rocka, wydał swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną „Pustka”, na którą składają się cztery autorskie kompozycje.

Premiera minialbumu miała miejsce w piątek, 13 marca o godzinie 13:13. „Pustki” można posłuchać m.in. na YouTubie zespołu oraz na najpopularniejszych platformach streamingowych, w tym Spotify czy Tidal. EP-ka jest również dostępna na Bandcampie, skąd można pobrać ją w całości za darmo w formacie MP3, WAV czy FLAC.

Na „Pustce” są cztery utwory, dominuje na nich melancholijny nastrój. W tekstach można odszukać historie dziejące się obok nas lub nawet odnieść je do własnego życia – brak zrozumienia, poczucie odosobnienia czy nawet samotność. Wszystkie piosenki są śpiewane w języku polskim.

– To muzyka będąca wypadkową gustu muzycznego nas wszystkich. Każdy z naszej czwórki słucha na co dzień nieco innych wykonawców. Poruszamy się więc w różnorodnych gatunkach, ale staramy się przenosić wszystko to, co nas inspiruje, na własne kompozycje i znaleźć wspólny mianownik. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy może odnaleźć w naszych piosenkach coś dla siebie – mówią muzycy Pustej Przestrzeni.

Grupa nie zwalnia tempa. Jeszcze w tym roku chce wejść do studia i nagrać kilka kolejnych piosenek, które złożą się na drugie wydawnictwo. O efektach prowadzonych prac zespół będzie na bieżąco informował na swoim Facebooku oraz Instagramie.

Pusta Przestrzeń powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, post-punk, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop rockowa.

Skład zespołu:

– Paweł Serewko – wokal, gitara

– Jacek Miciuda – bas

– Przemysław Biliński – gitara

– Jakub Kasowicz – perkusja

 

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama