Rzeszowskie CBŚP przejęło ponad 160 kg amfetaminy. 5 osób zatrzymanych [VIDEO]

Funkcjonariusze z rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali pod Krakowem fabrykę amfetaminy. Wśród pięciu zatrzymanych osób, jest dwóch „chemików”. 

 

Zdjęcia: Centralne Biuro Śledcze Policji 

Jak poinformowała podinsp. Iwonna Jurkiewicz, rzecznik CBŚP, rzeszowscy policjanci elitarnej jednostki policji od kilku miesięcy prowadzili śledztwo w sprawie produkcji narkotyków w powiecie krakowskim.

Funkcjonariusze dotarli na prywatną posesję pod Krakowem, gdzie produkowano hurtowe ilości amfetaminy. W pomieszczeniach gospodarczych odkryli liczne odczynniki, środki chemiczne i urządzenia, a także szkło laboratoryjne – kolby i zlewki.

– W jednym z pomieszczeń znajdował się również basen ogrodowy wypełniony wodą wykorzystywaną w procesie schładzania – informuje podinsp. Jurkiewicz. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci zabezpieczyli także kilkudziesięciolitrowe beczki, w której były płynna amfetamina i substancja poreakcyjna. Łącznie zabezpieczono 163 kg amfetaminy, wartej w hurcie blisko 1,2 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono 80 kg substancji, którą przekazano do badań.

Pięciu podejrzanych w Prokuraturze Okręgowej w Nowym Sączu usłyszało zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Dwóch ma także zarzuty wprowadzenia do obrotu ok. 10 kg amfetaminy.

Wszyscy zostali aresztowani na trzy miesiące. Na poczet przyszłych kar i grzywien, śledczy zabezpieczyli dwa luksusowe samochody osobowe oraz 72 tys. zł, należące do podejrzanych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama