Rzeszowskie CBŚP rozbiło gang narkotykowy. Powiązany z kibolami Legii Warszawa

11 osób powiązanych z pseudokibicami Legii Warszawa zatrzymali rzeszowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. – Gangsterzy wprowadzili do obrotu ponad 100 kg narkotyków – twierdzą śledczy.

 

Zdjęcia: Centralne Biuro Śledcze Policji

Policyjną akcję przeprowadzono na terenie Warszawy i okolic. Wśród zatrzymanych jest m.in. Marcin K., ps. „Ojciec”, lider gangu narkotykowego. W ręce funkcjonariuszy CBŚP z Rzeszowa wpadło 11 osób w wieku od 21 do 43 lat. Jedną osobę doprowadzili z aresztu. 

– Niektórzy z podejrzanych dobrze są znani policjantom. Byli karani za przestępstwa narkotykowe czy przeciwko życiu i zdrowiu – poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, gangsterzy wywodzą się z praskiego półświatka, powiązanego ze środowiskiem kiboli Legii Warszawa. CBŚP twierdzi, że gangsterzy na terenie Warszawy wprowadzili do obrotu ponad 100 kg narkotyków o wartości ok. 5 mln zł. 

– Głównie amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę oraz tabletki MDMA – wylicza Iwona Jurkiewicz. W trakcie przeszukań domów i mieszkań, policjanci zabezpieczyli właśnie takie narkotyki, a także blisko 40 tys. zł, telefony, laptopy oraz kastety. 

9 osób aresztowano 

Śledztwo rzeszowskiego CBŚP nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga. Tam Marcin K., ps. „Ojciec”, usłyszał zarzut kierowania gangiem narkotykowym. Reszta zatrzymanych odpowie za handel narkotykami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W dużej mierze dowody są oparte na materiałach niejawnych – mówi Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik praskiej prokuratury. 

9 osób tymczasowo aresztowano. Śledczy, nie pierwszy raz, mieli problem z praskim sądem który podejrzanych początkowo aresztował tylko na miesiąc. Po zażaleniach prokuratury, areszty przedłużono na trzy miesiące.

Śledztwo jest wielowątkowe i rozwojowe. – Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – zapowiadają policjanci CBŚP. Zarzuty na razie przedstawiono 12 osobom. 

W rozbiciu warszawskiego gangu narkotykowego, policjantom CBŚP z Rzeszowa pomagali policyjni kontrterroryści z Warszawy, funkcjonariusze BOA, stołecznego i lubelskiego CBŚP oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci akcję przeprowadzili około dwa tygodnie temu, poinformowali o niej w piątek, 21 lipca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama