17 pseudokibiców Polonii Przemyśl zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie. Kibole odpowiedzą za handel narkotykami na Podkarpaciu.

[Not a valid template]

 

Akcja policjantów CBŚP wymierzona w zorganizowaną grupę przestępczą tworzoną przez pseudokibiców Polonii Przemyśl była podzielona na dwa etapy. Pierwszą przeprowadzono w listopadzie ub. r. Wtedy zatrzymano kilka osób. W ubiegłym tygodniu rzeszowscy policjanci zatrzymali w Przemyślu kolejnych 14 osób w wieku od 18 do 41 lat.

Drugi etap policyjnej operacji został przeprowadzony przez policjantów CBŚP z Rzeszowa wspieranych przez policyjnych antyterrorystów z Rzeszowa, a także funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz przemyskich policjantów.

Śledztwo w tej sprawie od kilku miesięcy CBŚP prowadzi wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu. Dotyczy rozpracowania grupy przestępczej, która wprowadzała na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

– Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców – informuje Agnieszka Hamelusz, rzecznik CBŚP.

Podczas ubiegłotygodniowej akcji policjanci CBŚP współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując m.in. psy do wykrywania narkotyków.

Policjanci ujawnili ok. 70 l spirytusu pochodzącego prawdopodobnie z przemytu z terenu Ukrainy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę. Pseudokibicom Polonii Przemyśl przedstawiono zarzuty m.in. zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej,  posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach.

Wobec kiboli zastosowane zostały  policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. Prokuratura i CBŚP nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama