Rzeszowskie CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków obok piekarni [VIDEO]

Cztery osoby zatrzymali rzeszowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Razem ze służbami skarbowymi zamknęli laboratorium narkotyków, które działało obok piekarni w Gorzycach pod Tarnobrzegiem. 

 

Zdjęcia: CBŚP 

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje rzeszowski oddział Prokuratury Krajowej. To na jego polecenie zatrzymano czterech mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy mają związek z działalnością laboratorium narkotyków.

Laboratorium znajdowało się w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim – w jednym z wynajmowanych pomieszczeń, na zapleczu piekarni. Policjanci przechwycili urządzenia i substancje do produkcji narkotyków. Zabezpieczyli także ok. 40 litrów 4CMC (klefedron).

– Kolejne narkotyki, czyli 2,5 kg amfetaminy, ukryte było pod siedzeniem samochodu należącego do jednego z zatrzymanych oraz w wynajętym garażu – poinformowała w poniedziałek podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Likwidacja laboratorium narkotyków ma związek z prowadzonym śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej na Podkarpaciu, która zajmowała się handlem znacznych ilości narkotyków, m.in. amfetaminy, 4CMC oraz marihuany i haszyszu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci zabezpieczyli także rewolwer i 300 sztuk amunicji, prawie 40 tys. sztuk papierosów i 42 kg tytoniu. Przejęli też 10 automatów do gier hazardowych, odzyskali dwa auta skradzione w Belgii: BMW 320D warte ok. 60 tys. zł i Volvo V60 warte ok. 200 tys. zł.

Trzy z czterech zatrzymanych osób (mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego) usłyszały zarzuty m.in. udziału w grupie przestępczej (grozi za to do 5 lat więzienia), popełnienia przestępstw narkotykowych. Czwarta osoba jest podejrzana o udział w obrocie narkotyków.

Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków grozi nawet 15 lat więzienia. Trzy osoby aresztowano na trzy miesiące. – Sprawa ma rozwojowy charakter – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

W likwidacji laboratorium, oprócz CBŚP, brali udział także funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz komend policji w Stalowej Woli i Tarnobrzegu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama