Rzeszowskie CBŚP zlikwidowało magazyn z nielegalnymi papierosami i tytoniem

4,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli rzeszowscy funkcjonariusze Centralne Biura Śledczego Policji, którzy pod Oświęcimiem zlikwidowali magazyn z nielegalnymi papierosami i tytoniem.

 

CBŚP zlikwidowało magazyn na jednej z posesji w powiecie oświęcimskim wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Mundurowi zatrzymali trzech mieszkańców Małopolski w wieku od 31 do 39 lat: Krzysztofa B., Pawła H. i Tomasza B.

Po przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych, garażu i samochodów funkcjonariusze zabezpieczyli w paczkach ponad 4,8 mln sztuk papierosów oraz 60 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru szacowana jest na ok. 3,7 mln zł.

– Wszystko na to wskazuje, że część papierosów pochodziła z przemytu, a ponadto była oznaczona banderolami państw zza wschodniej granicy Polski – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji. 

Z ustaleń śledczych wynika, że papierosy miały trafić na rynek Małopolski i Śląska. Mundurowi oszacowali, że Skarb Państwa mógłby na tym stracić ponad 5,8 mln zł. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w prokuraturze w Oświęcimiu zarzuty przechowywania w pomieszczeniach garażowych, mieszkalnych oraz w samochodzie dostawczym papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz tytoniu. Grozi im do 3 lat więzienia i grzywny.

– Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji, poręczenia majątkowe oraz zakazu opuszczania kraju – poinformowała Prokuratura Krajowa. 

CBŚP twierdzi, że sprawa jest rozwojowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama