Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Przypominamy kierowcom: od 5 maja zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Zmiany będą obowiązywały przez 30 dni. 

Od czwartku zamknięte zostaną odcinki ulic Grottgera i Asnyka. Kierowcy jadący ul. Asnyka w kierunku dworca kolejowego będą mogli dojechać tylko do skrzyżowania z ul. św. Mikołaja. Skrzyżowanie ulic Asnyka i Grottgera będzie nieprzejezdne.

Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grottgera: od skrzyżowania z Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja będzie jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego. Zmiany będą obowiązywały przez 30 dni. 

Od środy zaś (4 maja) zaczął już obowiązywać zmieniony rozkład jazdy autobusów, zmiany dotyczą linii kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ. Końcowym przystankiem będzie teraz przystanek przy ulicy Bardowskiego. 

Jeszcze wcześniej, bo 29 kwietnia, zamknięto plac dworcowy dla samochodów. Zamknięcie placu i przylegających do niego działek w kierunku dworca PKS oraz zmiany w ruchu w rejonie dworca PKP ma związek z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

RCK ma być gotowe w drugiej połowie przyszłego roku. Pod placem dworcowym powstanie parking podziemny dla ponad 100 aut oraz miejsca postojowe taksówek i rowerów. Parking będzie połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem.

Wykonawcą inwestycji, która pochłonie ok. 74 mln zł, jest Budimex. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama