Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Uwaga, kierowcy! Od piątku (29 kwietnia) plac Dworcowy w Rzeszowie i sąsiadujące nim działki będą zamknięte dla ruchu samochodowego. 

Ma to związek z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, inwestycja pochłonie ok. 74 mln zł. Jej realizacja składać się będzie z trzech części. Pierwsza to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu dla ponad 100 aut oraz taksówek i rowerów.

– Parking będzie połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem – przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Druga część to przebudowa dróg w rejonie głównego dworca kolejowego oraz znajdującego się przed nim placu. Obejmie ona ul. Grottgera – od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Trzecia część to przebudowa budynku dworca.

Budową RCK zajmuje się Budimex. Jak informują miejscy urzędnicy, lada dzień rozpoczną się prace na placu Dworcowym. Dlatego też do piątku (29 kwietnia) teren placu oraz sąsiadujące z nim działki zostaną ogrodzone i zamknięte dla samochodów.

– Będzie dojście dla pieszych do budynku dworca – zapewnia Artur Gernand i dodaje, że  budowa RCK potrwa do drugiej połowy przyszłego roku.

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama