Zdjęcie: Daniel Najda / Rzeszów News

Uwaga, kierowcy! W środę (1 lutego) zostanie zamknięta ulica  Grottgera – od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego.

Zamknięcie ulicy Grottgera ma związek z trwającą od ub. roku budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego przy dworcu PKP. To aktualnie największa miejska inwestycja drogowa, współfinansowana przez Unię Europejską. Pochłonie ok. 74 mln zł.

Budową RCK zajmuje się firma Budimex. Inwestycję podzieliła na trzy etapy. W pierwszym powstanie parking podziemny na placu przed głównym dworcem PKP. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów.

Drugi etap to przebudowa dróg w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera – od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca kolejowego.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, w środę (1 lutego) Budimex zamknie ulicę Grottgera – od skrzyżowania z ul. Asnyka do pl. Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja będzie jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku Żeromskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Grottgera w środę rozpocznie się przebudowa. W pierwszej kolejności wykonawca przebudowywał będzie chodniki. Ruch pieszy będzie odbywał się wyłączoną z ruchu samochodowego jezdnią – przekazał Artur Gernand. 

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ma się zakończyć w drugiej połowie 2023 roku. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama