Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Od wtorku (21 czerwca) kierowcy znów będą mogli korzystać z ulicy Grottgera w Rzeszowie. Przy ulicy wyznaczane będą miejsca postojowe kiss & ride.

Ulicę Grottgera – od skrzyżowania z ul. Świętego Mikołaja do placu Kilińskiego – zamknięto dla ruchu 5 maja. Pierwotnie ulica Grottgera miała być zamknięta przez miesiąc, ale utrudnienia przedłużyły się o kilka tygodni w związku z przebudową podziemnych instalacji, a także z koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych.

– Te prace już się zakończyły. Od wtorku ulica Grottgera zostanie udostępniona kierowcom. Zostaną przy niej wyznaczone także miejsca postojowe kiss & ride, umożliwiające krótkotrwały postój – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Utrudnienia w ruchu miały związek z rozpoczętą pod koniec kwietnia budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. To jedna z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Podzielono ją na trzy etapy. Pierwszy to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Parking ma pomieścić ponad 100 samochodów, będą także miejsca postojowe dla taksówek, rowerów. Drugi etap budowy RCK to przebudowa dróg w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera: od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci element to przebudowa budynku dworca.

RCK ma być gotowe latem przyszłego roku. Budowa Centrum będzie kosztowała ok. 74 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest Budimex.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama