Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Drugi raz Rzeszowskim Juwenaliom udało się wywalczyć miano najlepszej imprezy studenckiej w Polsce. – Zmiażdżyliśmy konkurencję – cieszą się organizatorzy juwenaliów. 

Rzeszowskie Juwenalia po raz drugi okazały się najlepsze w Polsce! Taki wynik udało się studenckiemu świętu wywalczyć dzięki głosom internautów w konkursie ProJuvenes organizowanym przez Parlament Studentów RP pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nagrody ProJuvenes przyznawane są od 2013 roku. Otrzymują je najbardziej aktywni studenci i realizowane przez nich inicjatywy oraz osoby i podmioty wspierające środowisko studenckie. Wśród kilkunastu kategorii jedną z nich była kategoria “Juwenalia”. 

W tej kategorii brały udział juwenalia z największych miast w Polsce. W pierwszym etapie kapituła wybierała spośród zgłoszonych imprez pięć, które przeszły do etapu głosowania internetowego.

Rzeszowskie Juwenalia 2018 na tym etapie o głosy walczyły z Juwenaliami Szczecińskimi, Juwenaliami UMK 2018 (Toruń), Feliniadą-WSEIadą 2018 (Lublin) oraz Juwenaliami  Wrocławskimi  2018. Po przeliczeniu głosów okazało się, że nasza impreza studencka pobiła pozostałe na głowę. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek w Warszawie. 

– Nasze juwenalia wręcz “zmiażdżyły” inne liczbą głosów, co tylko potwierdza, że studenci, mieszkańcy Rzeszowa i całego Podkarpacia doceniają Rzeszowskie Juwenalia – cieszy się Elżbieta Chabko z zespołu organizacyjnego Rzeszowskich Juwenaliów, które już drugi raz triumfowały w konkursie ProJuvenes. Po raz pierwszy w 2014 roku. 

Rzeszowskie Juwenalia to wspólne święto studentów organizowane od wielu lat przez Politechnikę Rzeszowską, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania, WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. 

Tegoroczna jubileuszowa 25. edycja juwenaliów trwała trzy tygodnie. Wielki Finał Koncertowy na miasteczku PRz odbył się w dniach 10-12 maja. Na głównej scenie zagrali: Sławomir, Luxtorpeda, Koniec Świata, Czwarta Fala, Kult, Enej, KSU, Kękę, Beata i Bajm, Strachy na Lachy i Kali. Była też scena disco polo, klubowa i hiphopowa.

Podczas Wielkiego Finałowego Koncertu przez trzy dni na juwenaliach bawiło się 100 tys. osób.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Pijana, naćpana banda dziwek i pedałów! To “rzeszowskie” kurwenalia! By było weselej spacer głównymi ulicami Rzeszowa funduje za kasę podatników Ratusz do spóły z Policją… “pilnująca porządku” w całym tym syfie.

  2. Za to puby rzeszowskie są bardzo przyjazne dla rzeszowskiego studenta, prawda? Powiedzenie: biedny jak student, już nie bardzo, w dzisiejszych czasach, się sprawdza.

  3. “Nasze juwenalia wręcz zmiażdżyły inne liczbą głosów, co tylko potwierdza, że studenci, mieszkańcy Rzeszowa i całego Podkarpacia doceniają Rzeszowskie Juwenalia”, bo poza tym praktycznie nic interesującego się nie dzieje, a jeśli już, to ceny biletów z pewnością nie są przyjazne dla przeciętnego studenta….. więc nic dziwnego, że juwenalia są wielką atrakcją dla młodzieży z połowy regionu.

  4. Na szczęście prawiczkowa większość nie dała się zmanipulować i jej przedstawiciele z całej Polski wybrali właśnie Rzeszów! Huuuuuuuuuuuuuuurrrraaaaaaaaaaaaaaa!

  5. Dobrze wybrałem. W Polsce rzeszowscy studenci znani z tego że potrafia sie nieżle bawić. Co mnie zaskoczyło to że pod koniec imprez nawet dziewczyny potrafią wysikać swoje imię 🙂 I jak tu nie kochać Rzeszowa?

  6. Czy przypadkiem ten portal nie wieszał psów na tych juwenaliach? Nawet na profilu Facebookowym mnie zbanowali za pisanie prawdy. Jak widać ludzie w całej Polsce mają inne zdanie od mniejszości lewackiej.

Comments are closed.