Fot. Facebook.com / Małgorzata Kipczak
Reklama

Karateczki Agnieszka Sajdutka z Akademii Karate Tradycyjnego z Rzeszowa i Małgorzata Kipczak z rzeszowskiej Akademii Sportu Chikara wrócą z Mistrzostw Świata 2018 w Kanadzie z medalami we wszystkich kolorach.   

Mistrzostwa Świata 2018 w Karate Tradycyjnym odbywały się w dniach 22-28 października w kanadyjskim St. John’s. W 15-osobowej seniorskiej kadrze Reprezentacji Polski była m.in. Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów). Agnieszka zdobyła dwa złote medale w konkurencjach kumite indywidualnie i drużynowo oraz brąz w konkurencji fukugo (dwubój).

Trenerem Agnieszki Sajdutki jest Marta Niewczas, sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym. Agnieszka trafiła “pod skrzydła” Marty Niewczas, gdy miała 6 lat. – To dla mnie wielki i wymarzony sukces trenerski – mówi Niewczas. 

– Po 18 latach, od momentu, kiedy zaczęłam prowadzić szkolenie z młodzieżą, zdobyłam wymarzone mistrzostwo świata u swojego ucznia. Spełniłam marzenie Agnieszki i swoje, mogąc wychować swojego następcę – cieszy się Marta Niewczas.

Trenerka podziękowała władzom Podkarpacia i Rzeszowa za to, że udzieliły Agnieszce wsparcie w przygotowaniach do zawodów. Podziękowała też rodzicom Agnieszki Sajdutki. – Bez ich zaangażowania w jej początkach nie byłoby tego sukcesu – uważa Niewczas. 

Srebro i brąz dla Małgorzaty 

Z kolei w reprezentacyjnej kadrze młodzieżowców była Małgorzata Kipczak z Krasnego, która na co dzień jest zawodniczką rzeszowskiej Akademii Sportu Chikara. Małgorzata wywalczyła wicemistrzostwo świata w konkurencji kumite oraz brązowy medal w konkurencji fukugo. 

– Ogromne gratulacje dla Gosi i jej rodziny – przekazali przedstawiciele akademii Chikara. 

Małgorzata Kipczak na Facebooku napisała, że udział w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym od zawsze był jej marzeniem. “Cieszę się bardzo, że w końcu udało mi się je spełnić” – napisała karateczka. Za swój sukces podziękowała “chikarowej” ekipie oraz rodzinie. “Cieszę się, że ich nie zawiodłam” – dodała Małgorzata. 

Zdjęcie: Facebook.com / Akademia Chikara

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.