Licealistki stworzyły wizję „Rzeszowa Przyszłości”. Od poniedziałku wystawa

2
Reklama

Makiety miasta przyszłości w formie kostek sześciennych (CUBE) oraz interaktywny pokaz całego procesu powstawania wizji miasta będzie można zobaczyć od poniedziałku (11 czerwca) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Autorkami wystawy są licealistki Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

 

Uczennice klas pierwszych i drugich ALO zajęły się tematem przyjaznej przestrzeni miejskiej aglomeracji w kontekście Rzeszowa. Efekty pracy licealistek zostaną zaprezentowane podczas wystawy pt. “Przestrzeń publiczna zależy od nas samych”.

Prace licealistek powstały w ramach warsztatów organizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Pod kierunkiem ekspertów z obszaru m.in. projektowania przestrzennego (projektantów graficznych, artystów, historyków, a także językoznawców), dziewczyny stworzyły dwie wizje prototypowego miasta – Rzeszowa Przyszłości, w którym człowiek ma zapewnione idealne warunki do życia.

Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku (11 czerwca) w holu głównym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego przez cały tydzień. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane makiety miasta przyszłości w formie kostek sześciennych (CUBE) oraz interaktywny pokaz całego procesu powstawania wizji miasta.

Prace powstały w ramach projektu pt. „ZaProjektuj przestrzeń – warsztaty Information Design”, który jest dofinansowany z funduszy europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.