Zdjęcie: Pixabay

Pogwizdowska na osiedlu Pogwizdów Nowy, Rataja na Krakowskiej-Południe, Porąbki na Budziwoju, Arystokracka w Przybyszówce – m.in. te ulice znalazły się na liście zaplanowanych w Rzeszowie do remontu.

Przetarg na wybór firmy, która wyremontuje nawierzchnię rzeszowskich ulic, już ogłoszono. Zainteresowani wykonawcy swoje oferty mogą składać do 21 marca. Jak zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, firma zostanie wybrana w kwietniu.

Na liście ulic znalazły się: Niemierskiego, Sympatyczna, Ciasna, Żołnierzy I Armii Polskiego, Zimowit, Leśna, Pogwizdowska, Rataja. – Ta lista będzie uzupełniana w ciągu roku o kolejne ulice, na których będą wykonywane nowe nakładki asfaltowe – wyjaśnia Artur Gernand. 

To nie jedyny tegoroczny przetarg dotyczący naprawy nawierzchni ulic. Urzędnicy zapowiadają, że kolejny zostanie ogłoszony lada dzień. Firma będzie zajmowała się nie tylko poprawą nawierzchni ulic, ale także podnoszeniem ich nośności a także poszerzaniem.

– Do tego typu prac wytypowane zostały m.in. ulice: Porąbki, Św. Marcina, Św. Walentego, Senatorska, Potockiego, Popiełuszki, Jagodowa, Arystokracka, Pańska, Herberta – wyliczają miejscy urzędnicy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Także i w tym przypadku lista ulic nie jest jeszcze pełna – w ciągu roku zostaną do niej dołączone kolejne.

Od kilku tygodni trwają natomiast w Rzeszowie porządki, głównie związane z naprawą nawierzchni dróg. Firma Eurovia zajmuje się kontrolą techniczną dróg, zabezpieczaniem uszkodzeń i ich oznakowaniem oraz naprawą różnych elementów pasa drogowego.

– W ostatnich dniach prace wykonywane były m.in. na ulicach Reja, Niepodległości, Błogosławionej Karoliny, Leszczynowej, Widnokręgowej, Krośnieńskiej, Nowosądeckiej, Kotuli – informują służby miejskie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama