Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Ryszard Podkulski

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uniewinnił rzeszowskiego biznesmena Ryszarda Podkulskiego od zarzutów wyprowadzenia 14 mln zł z Rzeszowskiego Zakładów Graficznych. 

Wyrok, który jest ostateczny, zapadł w poniedziałek. – Sąd Apelacyjny zmienił wyrok Sądu Okręgowego i uniewinnił oskarżonych od wszystkich zarzutów – powiedział nam po wyjściu z sali rozpraw mec. Jacek Jurczyński, obrońca Ryszarda Podkulskiego. 

O uniewinnieniu Ryszarda Podkulskiego (zgodził się na podawanie nazwiska) i jego zięcia Marcina B. zdecydowały nowe opinie biegłych, które były niekorzystne dla Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która posadziła przedsiębiorców na ławie oskarżonych. 

Przypomnijmy, w 2016 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał Ryszarda Podkulskiego na 3 lata bezwzględnego więzienia, a Marcina B. na karę 2,5 roku pozbawienia wolności. W kwietniu 2018 rok Sąd Najwyższy uchylił wyrok. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sprawa wróciła do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. We wznowionym procesie, Ryszard Podkulski i Marcin B. zostali oczyszczeni z wszystkich zarzutów.

Wkrótce więcej informacji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama