Rzeszowskimi ulicami przeszedł Marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]

Reklama

„Oh, yeah, chcę ci powiedzieć pomagam, pomagam, pomagam, pomagam” – tak w sobotę śpiewali ludzie dobrego serca, którzy przeszli ulicami Rzeszowa w Marszu Szlachetnej Paczki. 18 listopada otwarto „Bazę Rodzin”, którym można pomagać.

 

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program, który wspiera rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Wiosna”. Jej celem jest udzielenie pomocy konkretnym rodzinom poprzez przekazanie im rzeczy, których rzeczywiście potrzebują.

Dlatego też, aby tę pomoc nieść skutecznie wolontariusze oraz sympatycy akcji wyszli w sobotę (18 listopada) na ulice polskich miast. W sobotę została otwarta „Baza Rodzin”. To lista rodzin wraz z opisem, ilu ma członków, w jakim wieku oraz jakie są ich potrzeby.

Dzięki takiej liście możemy sobie wybrać jedną rodzinę i wraz z sąsiadami, rodziną czy przyjaciółmi przygotować dla nich świąteczną paczkę. W Rzeszowie w „Bazie…” znalazło się 100 rodzin, którym przygotowane przez ludzi dobrego serca paczki będą wręczane 8 i 9 grudnia podczas Wielkiego Finału.

Dlatego też tę radosną nowinę, którą jest otwarcie „Bazy…”, w samo południe obwieszczono we wszystkich polskich miastach wojewódzkich, w tym i w Rzeszowie, podczas Marszu Szlachetnej Paczki.

W stolicy Podkarpacia marsz rozpoczął się przy ul. Grunwaldzkiej, następnie przeszedł ulicami Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich i zakończył przy fontannie multimedialnej. Prowadziły go ubrane w granatowe stroje mażoretki z gminy Krzeszowice.

Za nimi szedł około 80-osobowy tłum wolontariuszy i sympatyków Szlachetnej Paczki, który śpiewał: „Oh, yeah, chcę ci powiedzieć pomagam, pomagam, pomagam, pomagam”, „Szlachetna Paczka  sialalala, Akademia Przyszłości  sialalala, jeśli chcesz dołącz do nas tu”. Oczywiście, podczas przemarszu nie zabrakło też okrzyków: „Wiwat Paczka, Wiwat Akademia, Wiwat darczyńcy”.

Tłum, który szedł w marszu dobrych i hojnych serc, ubrany m.in. w czerwone koszulki Szlachetnej Paczki, trzymał w rękach  transparenty z napisami: „Lubię ludzi”, „Mamy super moc”. Podczas rzeszowskiego marszu został również odczytany manifest Szlachetnej Paczki po śląsku.

W Rzeszowie mamy 80 wolontariuszy. Jeśli  sam też  chcesz pomagać możesz śmiało zarejestrować się na stronie Szlachetnej Paczki. Jedynymi warunkami jest tylko skończenie 18 lat oraz chęć niesienia pomocy i bycie otwartym na kontakt z ludźmi. 

Rodziny, które potrzebują pomocy, można znaleźć na stronie szlachetnapaczka.pl. Tam też znajdziecie informacje na temat tego, jak zostać wolontariuszem akcji. 

Trzeba jednak pamiętać, że Szlachetna Paczka to taki „Harvard wolontariatu” – nie każdy może tu być, ale jeśli się bardzo chce, to rekrutacja na wolontariusza kończy się pomyślnie. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama