Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Rze:Tony – nowy cykl Estrady Rzeszowskiej, gdzie będzie można wysłuchać on-line sześć koncertów zespołów alternatywnych. 

Miasto, po tym jak zrezygnowano z dalszej organizacji Festiwalu Przestrzeni Miejskiej, wymyśliło nową imprezę. To Festiwal Muzyki Alternatywnej Tony, który w tym roku odbył się po raz pierwszy na przełomie lipca i sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych. Fotorelacje z festiwalu możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ

Debiut nowego festiwalu był nietypowy, bo przy obostrzeniach sanitarnych, a co za tym, liczba miejsc na koncertach była ograniczona. Dlatego Estrada Rzeszowska postanowiła jeszcze w tym roku przygotować kolejną odsłonę festiwalu pod nazwą „Rze:Tony, czyli najlepsze Tony w Rzeszowie”.

W ramach projektu odbędzie się 6 koncertów transmitowanych z Estrada Studio. Projekt startuje 27 listopada o godz. 20:00. Jako pierwszy wystąpi zespół Pusta Przestrzeń. Koncert będzie można obejrzeć na fan page’u Festiwalu Tony i kanale Estrady Rzeszowskiej na YouTube.

– Założeniem cyklu Rze:Tony jest prezentacja najciekawszych zespołów, które muzycznie poruszają się poza głównym nurtem. Nie ograniczamy się jednak do konkretnych gatunków – wyjaśnia Dagmara Śliwa z Estrady Rzeszowskiej.

– Pierwsza edycja projektu skupia się na zespołach mających związek z Rzeszowem i województwem podkarpackim. Rze:Tony to sposób na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych w bezpieczny sposób – dodaje organizatorzy.

Pustą Przestrzeń inspiruje indie rock, punk rock, post-punk, shoegaze, a także cała gama polskich artystów z różnych dekad i ram gatunkowych. Całości dopełniają teksty śpiewane po polsku, które są wynikiem obserwacji współczesnego społeczeństwa, a w szczególności zawiłych relacji międzyludzkich.

W marcu br. do sieci trafił debiutancki minialbum rzeszowskiego kwartetu pt. „Pustka”. Znajdujące się na nim utwory prezentowano m.in. na antenie radiowej „Czwórki”, Radia Rzeszów i Radia Aktywnego. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem pierwszego albumu długogrającego. Część nowych piosenek będzie można usłyszeć już 27 listopada.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: