Wizualizacja: materiały PiS z 2018 roku

Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje wiadukt łączący ul. Hoffmanowej z Wyspiańskiego. W przyszłym tygodniu planowane jest podpisanie umowy.

Do przetargu na zaprojektowanie wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego ulice Wyspiańskiego z Hoffmanowej w Rzeszowie zgłosiły się dwie firmy. Obie zaproponowały ceny wyższe niż zakładał ratusz. Miasto chciało wydać na dokumentację 2 mln zł, tymczasem Mosty Katowice zaproponowały 2 mln 443 tys. zł, a rzeszowska firma Promost Consulting 4 mln 56 tys. zł. 

W takiej sytuacji są dwa wyjścia: albo w budżecie miasta znajdą się dodatkowe pieniądze, albo będzie nowy nowy przetarg, ale to wydłuży czas przygotowań do inwestycji. 

Urzędnicy zapewniają jednak, że w przypadku tej inwestycji decyzja była prosta. – Mieliśmy pewną rezerwę, dlatego nie było problemu żeby wybrać firmę, która przygotuje dokumentację – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Umowa zostanie podpisana prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – dodaje. 

Droga prowadząca do wiaduktu rozpocznie się tuż za skrzyżowaniem ul. Wyspiańskiego z Bohaterów, i dalej pobiegnie pomiędzy VIII LO i dawnym targowiskiem. Sam wiadukt rozpocznie się na wysokości targowiska, przejdzie nad torami i połączy się z ul. Hoffmanowej prowadzącą bezpośrednio do ul. Mochnackiego.

Na wiadukcie będą dwa, albo trzy pasy ruchu. W wariancie z trzema, jeden zostanie przeznaczony na buspas. Po jednej stronie będzie chodnik, po drugiej dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Po podpisaniu umowy, projektant będzie miał 20 miesięcy na dostarczenie dokumentacji. 

Wiadukt pomiędzy ul. Hoffmanowej i ul. Wyspiańskiego ułatwi mieszkańcom osiedli Kotuli, Krakowska-Południe i Kmity dojazd do centrum. Teraz muszą się przebijać przez przejazd kolejowy przy ul. Jałowego.

Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama