Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

550 tys. zł – tyle we wtorek Rada Miasta Rzeszowa zgodziła zapisać się w budżecie miasta na dwie ważne dla mieszkańców inwestycje: modernizację parku przy ul. Rycerskiej i stworzenie psiego parku na bulwarach.

Radni podczas wtorkowej sesji wyrazili zgodę na dwie zmiany budżetowe. Jedna dotyczyła dołożenia brakujących 500 tys. zł, które miasto musiało znaleźć, aby podpisać umowę z wykonawcą modernizacji parku przy ul. Rycerskiej.

– Wszyscy wiemy, że ta inwestycja mieszkańcom os. 1000-lecia i całego Rzeszowa jest potrzebna – mówił radny Bogusław Sak z Rozwoju Rzeszowa.

Przypomnijmy: miasto dwa razy szukało firmy, która zajmie się modernizacją parku przy ul. Rycerskiej. W pierwszym podejściu nikt się nie zgłosił, w drugim tylko jedna firma – Garden Designers z Lublina, która zażyczyła sobie za swoje usługi 4,2 mln zł, czyli o 500 tys. zł więcej niż zakładał ratusz.

Ratusz przetargu nie powtarzał, postanowił dołożyć brakujące pieniądze, na co we wtorek zgodzili się rzeszowscy radni. Prace przygotowawcze do remontu parku prawdopodobnie rozpoczną się jeszcze w tym roku. Cała rewitalizacja ma potrwać około dwa lata. Powstaną m.in. dwie fontanny, zostaną wykonane dodatkowe nasadzenia oraz odnowione alejki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po wtorkowej sesji Rady Miasta będą też zadowoleni właściciele czworonogów. Miasto w budżecie zapisało 50 tys. zł na wykonanie psiego parku, o który od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy Rzeszowa, a wspierał ich Marcin Deręgowski, radny PO. 

Park najprawdopodobniej powstanie jeszcze w tym roku za sklepem Lidl przy ul. Hetmańskiej. Teren ten zostanie ogrodzony i oznaczony odpowiednimi tabliczkami. Znajdą się w nim m.in. kosze na psie odchody oraz przeszkody dla czworonogów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama