Zdjęcie: Martyna / Czytelniczka Rzeszów News
Reklama

Do 12 lat więzienia grozi 35-letniemu Sławomirowi W., który w niedzielę w Rzeszowie na alei Kopisto doprowadził do wypadku. 

W środę po południu Sławomir W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która dla 35-latka z powiatu tarnobrzeskiego przygotowała zarzuty. – Spowodowania wypadku, w którym dwie osoby odniosły ciężkie obrażenia, oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia – mówi nam Łukasz Harpula, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Sławomir W. odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, jakie środki zapobiegawcze zostaną wobec niego zastosowane. Prokuratura czeka na informacje, czy Sławomir W. może przebywać w tymczasowym areszcie. Jeżeli lekarze dadzą „zielone światło”, to wniosek o areszt dla 35-latka trafi do sądu. 

Sławomir W. kierował BMW, którym w minioną niedzielę bladym świtem na skrzyżowaniu alei Kopisto i ulicy Podwisłocze, jadąc „pod prąd”, doprowadził do zderzenia z renault safrane. W wypadku ranne zostały dwie osoby: 30-letni kierowca renault i jego 29-letnia pasażerka. Kierowca BMW i jego 29-letni pasażer uciekli pieszo z miejsca zdarzenia.

Pasażera policjanci zatrzymali tego samego dnia po południu, przesłuchano go w charakterze świadka, nie postawiono mu żadnych zarzutów, a kierowca BMW wpadł w ręce rzeszowskich policjantów we wtorek po godz. 13:00 w Rzeszowie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie w środę przewieziono go do prokuratury na ogłoszenie zarzutów. 

Rzeszów. Zderzenie BMW z renault

O tym wypadku cały czas się dużo mówi. Kamil, Czytelnik Rzeszów News, przesłał nam nagranie, na którym widać moment zderzenia BMW z renault safrane. Do wypadku doszło w minioną niedzielę, ok. 4:40 rano, na skrzyżowaniu alei Kopisto z ulicą Podwisocze w Rzeszowie. Kierowca BMW jechał "pod prąd". Po wypadku on i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia. Obaj zostali już zatrzymani. Za kierownicą BMW siedział 35-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. W wypadku ranne zostały dwie osoby z renault: 30-letni kierowca i 29-letnia pasażerka.

Opublikowany przez Rzeszów News Środa, 4 grudnia 2019

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: