Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku

Pod pretekstem wskazania drogi 36-letni mężczyzna zaproponował 13-letniej dziewczynce pieniądze i zaczął ją dotykać po udach. Policjanci zatrzymali sprawcę.

Do zdarzenia doszło 13 października ok. godz. 13:00 na terenie jednej z miejscowości gminy Przeworsk, ale dopiero w minioną środę (28 grudnia) policjanci zatrzymali w Przeworsku mężczyznę podejrzanego o pedofilię.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierowca czerwonego samochodu osobowego zatrzymał się przy 13-latce, która szła poboczem. Mężczyzna zapytał dziewczynkę o drogę. Gdy 13-latka podeszła do auta, kierowca nie wysiadając z pojazdu, zaproponował jej pieniądze i zaczął ją dotykać po udach.

Wystraszona dziewczynka uciekła, a pedofil odjechał z miejsca zdarzenia. 13-latka o zajściu opowiedziała matce, która powiadomiła policję.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze m.in. zabezpieczyli monitoringi oraz przesłuchali świadków. Policjanci wytypowali samochód, którym mógł poruszać się pedofil. Po prawie trzech miesiącach pracy kryminalnym udało się ustalić podejrzanego. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Został on zatrzymany w zeszłą środę. W piątek mężczyźnie postawiono zarzut dokonania „niedozwolonej czynności seksualnej”.

36-latek przyznał się do winy. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku i Prokuratury Rejonowej sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. – Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności – poinformowała przeworska policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama