Reklama

Na trzy miesiące został aresztowany 78-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Jest podejrzany o dokonanie zabójstwa w Czelatycach.

Do zdarzenia doszło, jak już informowaliśmy, z soboty na niedzielę, w Czelatycach w gminie Rokietnica. Tuż po godz. 3:30 dyżurny policji komendy w Jarosławiu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów odnaleziono zwłoki mężczyzny. Na miejscu policjanci zastali leżącego w kuchni mężczyznę z ranami kłutymi.

Już podczas wstępnych ustaleń policji było wiadomo, że w domu mogło dojść do zabójstwa. Policjanci zatrzymali w niedzielę 78-letniego mieszkańca gminy Rokietnica, który mógł mieć związek ze śmiercią właściciela domu. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,2 prom. alkoholu w organizmie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. W poniedziałek 78-latek został przesłuchany. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa 68-letniego mężczyzny.

Jak dotychczas ustaliła prokuratura, podejrzany zadał właścicielowi domu kilkanaście ciosów nożem w okolice klatki piersiowej. Motywy zabójstwa są ustalane, wcześniej między mężczyznami, którzy się wcześniej znali, doszło do awantury.

Przyczyną zgonu właściciela domu było wykrwawienie. Na wniosek prokuratury podejrzany o zabójstwo został we wtorek (19 maja) aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama