Fot. Joanna Bród / Rzeszów News. Na zdjęciu Ryszard P.

Na 7 sierpnia Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyznaczył termin posiedzenia, na którym zostanie podjęta decyzja, czy Ryszardowi P., rzeszowskiemu biznesmenowi, kara trzech lat więzienia będzie odroczona o pół roku.

Wniosek o odroczenie kary bezwzględnego więzienia Ryszardowi P. trafił do rzeszowskiego sądu pod koniec czerwca. Złożyli go obrońcy rzeszowskiego biznesmena, który jest właścicielem m.in. Galerii Rzeszów.

Podobny wniosek złożyli także obrońcy Marcina B., prezesa Rzeszowskich Zakładów Graficznych, prywatnie zięcia Ryszarda P., skazanego na 2,5 roku więzienia. I w tym przypadku chodzi o odroczenie wykonania kary o sześć miesięcy.

Obaj biznesmeni wnioskują o wstrzymanie wykonania kary, bo przed pójściem za kratki chcą uregulować swoje sprawy dotyczące prowadzenia firm. Marcin B. swój wniosek uzasadnił również chęcią „przygotowania się do rozłąki z dziećmi” podczas pobytu w zakładzie karnym.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie oba wnioski rozpozna na posiedzeniu 7 sierpnia br. Oba będą rozpatrywane oddzielnie. Postanowienia sądu będą nieprawomocne, co oznacza, że Ryszardowi P. i Marcinowi B. będą przysługiwały zażalenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Biznesmeni chcieli również, by do czasu prawomocnej decyzji sądu o odroczeniu kary wstrzymana została także procedura wykonania wyroku. Sąd na to się zgodził. 

Ryszard P. i Marcin B. to dwaj z czterech biznesmenów, którzy 18 maja br. zostali skazani prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie na bezwzględne kary więzienia za wyprowadzenie 14 mln zł z Rzeszowskich Zakładów Graficznych. Obaj biznesmeni mają zapłacić także grzywny. Odpowiednio 100 tys. i 80 tys. zł.

Pozostałe dwie osoby dostały kary w zawieszeniu. To Bogdan K., członek Rady Nadzorczej RZG, oraz Sebastian P., syn Ryszarda P., który także był członkiem Rady. Obaj zostali skazani na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Bogdan K. ma zapłacić 18 tys. zł grzywny, a Sebastian P. – 60 tys. zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama