Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Pierwotnie miał się odbyć 20 listopada, ale na przeszkodzie stanęły złe warunki atmosferyczne. To, co się wtedy nie udało, ma się udać w najbliższą sobotę (27 listopada). To „zielony” spacer z prezydentem Rzeszowa.

Drugi już spacer w ramach akcji „SadzimyRzeszów” z Konradem Fijołkiem rozpocznie się w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora (koło hipermarketu B1). Zbiórka o godz. 10:00.  Na spacerowej trasie będą: teren rekreacyjny przy ul. Kotuli/Wiktora – park im. Bł. Karoliny – ul. Bł. Karoliny Kózki – park przy ul. Czudeckiej – teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej.

– Wraz z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie będziemy się starali pokazać Wam miejsca gdzie jeszcze tej jesieni pojawią się nowe drzewa – zapowiedział Urząd Miasta Rzeszowa. 

Podczas pierwszego spaceru z prezydentem mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których zasadzone zostaną drzewa, m.in. na ul. Słowackiego, Dekerta, Lubomirskich, Pod Kasztanami, Zamkowej. Najwięcej drzew będzie na skwerze przy ul. Moniuszki. Przy Dekerta – jarząby mączne, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą – tulipanowce i miłorzęby.

Nasadzenia pojawią się w przyszłym roku. Jeszcze w tym roku na terenie miasta posadzonych zostanie 66 drzew: głównie lipy, buki, dęby, klony.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama