Zdjęcie: materiały prywatne Magdy Skubisz

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z pisarką Magdą Skubisz i rozmowy wokół cyklu „Saga rodu Tyszkowskich”. 

Spotkanie z Magdą Skubisz odbędzie się 8 marca (piątek), o godz. 17:00, w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A. Wstęp wolny. Spotkanie będzie poświęcone cyklowi „Saga rodu Tyszkowskich” autorstwa Skubisz.   

„Saga rodu Tyszkowskich” to fascynująca seria powieści historycznych. Skupia się na życiu Katji, młodej zielarki z XIX-wiecznej Galicji, która dzięki swojemu talentowi i niezłomności stawia czoła wyzwaniom epoki i konfliktom społecznym.

Na potrzeby „Sagi…” Magda Skubisz odkryła na nowo zapomniane dzieje rodziny Tyszkowskich, opowiada historię pełną pasji, konfliktów i niezwykłych postaci. Ukończyła także kurs zielarski, otrzymując dyplom z rąk dr. Henryka Różańskiego.

O autorce… 

Magda Skubisz mieszka w Przemyślu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Oprócz pisania książek zajmuje się emisją głosu i współpracuje z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych.

Jako wokalistka, Skubisz wystąpiła m.in. z Urszulą Dudziak, a wśród jej uczniów są laureaci ogólnopolskich konkursów piosenki a także półfinaliści i finaliści popularnych talent-show, jak „Mam talent” i „Voice of Poland” (Sabina Kurek-Delikat, Kamil Bijoś, Arek Kłusowski).

Magda Skubusz jest autorką serii „o młodzieży, ale niekoniecznie dla młodzieży” – opowiadającej o przemyskich licealistach: „LO Story”, „Dżus&Dżin”, „Chałturnik”, „Master”. 

Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście Skubisz, a do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”.

„Chałturnik” i „Master” powstały zaś na podstawie osobistych wspomnień Skubisz, która kilkanaście lat pracowała w zespole muzycznym, specjalizując się w zabawianiu pijanych, nierzadko pochodzących z półświatka, gości.

Magda Skubisz była nominowana do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (za „Dżus&Dżin”), jest laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama