Zdjęcie: Materiały prasowe Google
Reklama

Jeszcze w tym miesiącu na ulice Rzeszowa wyjadą samochody Street View. Google chce zaktualizować zdjęcia i poprawić jakość map w wyszukiwarce.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. Dzięki niej można wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia.

Google poinformowało, że w maju na ulice kilkudziesięciu polskich miast, m.in. w Rzeszowie, wyjadą samochody Street View. W stolicy Podkarpacia na googlowskie auta będzie można się natknąć do października br.

– Dzięki tym przejazdom na Mapach Google zostaną zamieszczone najnowsze zdjęcia, znacznie poprawi się także jakość map – twierdzi Google Polska.

Koncern zastrzega, że to, czy samochody Street View pojawią się w danym miejscu, zależy od wielu czynników, m.in. warunków pogodowych i logistycznych.

Pierwsze zdjęcia Street View w Polsce zostały zrobione w 2011 r., kolejne fotografie wykonywane z samochodów były robione w 2014 r. Na zdjęciach Street View twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów są rozmyte.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.