Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Narodowej

Ministerstwo Obrony Narodowej  prowadzi cykl bezpłatnych szkoleń z samoobrony dla kobiet w 30. polskich miastach. Zajęcia odbywają się również w Rzeszowie. Najbliższe zaplanowano na 4 marca.

– Kobiety często bywają ofiarami przemocy. Nie musi tak być. Jeśli jesteś kobietą i chcesz wiedzieć jak się bronić przyjdź na kurs – zachęca do wzięcia udziału w projekcie Samoobrona Kobiet aktorka Dominika Figurska.

A czym jest ten projekt? To bezpłatne szkolenia przeznaczone dla pełnoletnich pań, które odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w 30. polskich miastach, wśród których znajduje się również Rzeszów.

Podczas szkolenia najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

„Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony” – czytamy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zajęcia trwają trwa 90 minut (2 x 45 minut). Kobiety podczas kursu uczą się przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej; uwalniania się z uchwytu; obrony przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem; obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników.

Całość zajęć poprzedzona jest rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną.

Kobiety, które chcą się wybrać na kurs samoobrony, powinny spełniać następujące wymagania: mieć skończone 18 lat,  zadeklarować dobry stan zdrowia, obywatelstwo polskie oraz chęć zdobywania nowych umiejętności.

W Rzeszowie zajęcia odbywają się w obiekcie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej 5. Najbliższe zajęcia odbędą się 4 marca.

Na kurs należy zgłaszać się do kpt. Artura Chrzęszczyka, tel. 261 156 112 lub e-mail: wkurzeszow@wp.mil.pl  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama